Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Terrin med lock 12012381



*

nr 1201 2381


Terrin med lock

Rechaud, Pläter. Längd: 30


Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 september 2018
kl 18:00:23


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/8 20:49:04 1      700 kr
29/8 22:55:47 2      800 kr
1/9 09:20:50 3      1.000 kr
3/9 17:55:02 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter rechaud silver terrin med lock ädelmetall
  • 7062 Bestick
    Global, Japan, 43 delar, kromstål
    Aktuellt bud: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:30
  • 7126 Gafflar
    Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:59
  • 7198 SockerskÃ¥l
    silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:11




Ladda ner broschyr