SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Terrin med lock 12012381
*
nr 1201 2381
Terrin med lock
Rechaud, Pläter. Längd: 30
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 september 2018
kl 18:00:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 20:49:04
1
700 kr
29/8 22:55:47
2
800 kr
1/9 09:20:50
3
1.000 kr
3/9 17:55:02
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter rechaud silver terrin med lock ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Aktuellt bud: 3.600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:30
-
7126 Gafflar
Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
Aktuellt bud: 7.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:59
-
7198 Sockerskål
silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:11
*
Terrin med lock
nr 1201 2381
Terrin med lock
Rechaud, Pläter. Längd: 30
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/8 20:49:04 | 1 | 700 kr |
| 29/8 22:55:47 | 2 | 800 kr |
| 1/9 09:20:50 | 3 | 1.000 kr |
| 3/9 17:55:02 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter rechaud silver terrin med lock ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Aktuellt bud: 3.600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:30 -
7126 Gafflar
Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
Aktuellt bud: 7.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:59 -
7198 Sockerskål
silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:11



